Skip to main content

Kerem ALIŞIK

1966 İstanbul'da doğdu. Profesyonel düzeyde futbolculuk geçmişi olan ve milli sporcu olan Kerem Alışık, Ünal Küpeli'nin yönettiği "Fırtınalar" dizisiyle oyunculuğa başladı.
Tiyatro sahnesine ise ilk olarak Tiyatro Kedi'de Hakan Altıner'in yönettiği "Fehim Paşa Konağı" adlı oyunla adımını attı. Daha sonra annesi oyuncu Çolpan İlhan'la birlikte "Sadri Alışık Tiyatro"sunu kurarak, sahnelenen birçok oyunda rol aldı. 12 senedir dizi, sinema filmi, TV filmi ve tiyatro oyunu olmak üzere birçok yapımda görev aldı.

2005 yılından beri yine annesiyle birlikte kurduğu Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde eğitmenlik yapan Kerem Alışık oyunculuğun yanı sıra şiir yazmaktadır. Yayınlanmış "Kerem Misali" ve "Öyle Sever Gibi Bakma Bana/ Alışık Değilim" adlı iki şiir kitabı ve basılmış üç şiir albümü bulunmaktadır.

Rol aldığı oyunlardan bazıları şunlardır:

Kadıncıklar, Selvi Boylum Al Yazmalım, Ağır Roman, Herkesin Gözü Önünde, Aşk Olsun Aşk ve Boeing Boeing.

Dizileri ve filmlerinden bazıları ise; Kartallar Yüksek Uçar, Şarkılar Seni Söyler, A.G.A., Böyle mi Olacaktı, Şükran Büfe, Aşk Mahkumu, Kumru, Dansöz, Hoşgeldin Hayat, Yanlış Saksının Çiçeği, Horoz Sedat, Baykuşların Saltanatı, Mühim Olan Aşkımız, Hicran, Beyoğlu Rüyası ve Zehirli Çiçek'tir.

Aldığı ödüllerden bazıları:

  • MGD (Magazin Gazetecileri Derneği) Selvi Boylum "En İyi Erkek Tiyatro Oyuncusu 2006
  • Pertevniyal Lisesi " Yılın Erkek Tiyatro Oyuncusu" Kerem Alışık
  • Rotarakt Club, Rotabest 05 "Yılın En Beğenilen Tiyatro Oyuncusu" Kerem Alışık
  • Ahmet Şimşek Koleji "Böyle mi Olacaktı ve Şükran Büfe" En iyi dizi oyuncusu
  • Beykoz Belediyesi "Televizyon Dizisi Yıldızı" (2004).