Skip to main content

Aylin Saraç

Eğitimi : YARATICI DRAMA

1971 yılında Ankara da doğdu.1989-90 sezonun da Ankara Sanat Tiyatrosunun sınavlarına girerek eğitime hak kazandı. Eğitim sonrası ‘Yer Demir Gök Gök Bakır’ adlı oyunla profesyonel oldu. Uzun yıllar Ankara Sanat Tiyatrosun da oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı.’Bir Halk Düşmanı’’Bir Ceza Avukatının Anıları’’Pazar Keyfi’  ‘Jan Dark Davası’’Rüzgârla yarışan tay’’Doğ güneşim doğ’’Büyümek istiyorum’ Gök Kuşağı Oyuncularıyla “Midirfillik” “Kadınlar ve Deniz” adlı oyunlar da görev aldı. Masal Gerçek Tiyatrosuyla Çocuk Tiyatrosu üzerine çalışmalar yaptı. Tiyatro Tempo ile çalışarak Kukla ve Mask yapımı ve Oynatımı konusun da uzmanlaştı. “Mutlu Kelebek” “Dostum Arslan”  “Müziğin Kalbi””Burnunu kaybeden palyaço””Şarkıyla Sallanan Salıncak”gibi           

Pek çok oyun da Kuklacı ve oyuncu olarak görev aldı.  “Memleketimden İnsan Manzaraları” adlı oyunla Ankara Sanat Tiyatrosun kadrosunda yer aldı. “Benim Meskenim Dağlardır”, “Belalı Aile”  , “Roma Hamamı” “Don Kişot’un Maceralarının Dostları Tarafından Temsili”adlı oyunlarda oynadı. “Kibritçi Kız”, “Mucizeler Kumpanyası”adlı oyunları sahneye koydu. Seslendirmenin yanın da pekçok TV. Dizilerinde oyuncu olarak görev aldı.

Pek çok okul ve merkez de Drama liderliği yaptı.Drama konusunda yurt içi ve dışı seminer ve work shop çalışmalarına katıldı .Tiyatro 1112 Garaj kurucularındandır ve Tiyatronun  “Notaların Yolculuğu”adlı oyunu sahneye koymuş,“Rapunzel’in Bir Tuhaf Hikâyesi” adlı oyunda oynamıştır. Halen Tiyatro 1112 Garaj’ın  “Uyuyamayanlar””Kutular””III.Reıch”adlı oyununda oynamaktadır.