Skip to main content

KONSERVATUARA HAZIRLIK EĞİTİMİ

Programın Amacı

Devlet ve Özel Üniversitelerin tiyatro bölümlerine hazırlık için, deneyimli kadromuzca hazırlanan eğitim programımız; sınav stresiyle baş etmek, tirat seçimleri, müzik çalışmaları, diksiyon konularını kapsamaktadır. Konservatuvarların Tiyatro bölümlerine hazırlık uzun bir çalışmayı gerektirmektedir. Öğrenci kendini pratik ve teorik olarak ne kadar hazırlarsa sınavlarda o ölçüde başarılı olacaktır. Bu eğitimde öğrenciye sınavlarda hazırlayacağı –en az- 2 tiradın seçiminde yardımcı olunur. Önce seçilen oyunlar öğrenci tarafından iyi bir şekilde okunur. Sonrasında tiratlar sistemli bir şekilde çalıştırılır. Ayrıca öğrencinin sınavlarda karşılaşabileceği sorulara doğru cevap verebilmesi için gereken katkı sağlanır. Konservatuvar hazırlık eğitimlerimiz Ocak – Temmuz ayları arasında yapılmaktadır. Ayrıca okulumuz bünyesinde devam etmekte olan oyunculuk eğitimlerimiz, konservatuar sınavlarına hazırlık eğitimlerini de destekler niteliktedir.

KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU İLE KAZANAN ÖĞRENCİLER

On yıl boyunca yoğun bir çaba, gayret ve özveri ile vermiş olduğumuz Konservatuvara Hazırlık eğitimini 77 kişinin başarısı ile taçlandırdık. Öğrencilerimizin bu başarıları konusunda emeği olan değerli eğitmenlerimizin de desteği ile yoğun çalışma tempomuza kaldığımız yerden devam etmekteyiz.

10 yılda 77 başarılı öğrenci

52 kişi Özel Üniversite – Tam Burslu ve %50 Burslu (Bahçeşehir Üniversitesi - Haliç Üniversitesi-Beykent Üniversitesi-İstanbul Aydın Üniversitesi-Yeditepe Üniversitesi-Kadir Has Üniversitesi-Yeni Yüzyıl Üniversitesi-Okan Üniversitesi)

25 Kişi Devlet Üniversitesi (İstanbul Üniversitesi-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi-Kocaeli Üniversitesi- Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı )

KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU 7 AYLIK
HAFTA İÇİ GÜNDÜZ BAŞLANGIÇ TARİHİ 03 Ocak 2022 Pazartesi
BİTİŞ TARİHİ TEMMUZ BAŞI
HAFTA İÇİ AKŞAM BAŞLANGIÇ TARİHİ 03 Ocak 2022 Pazartesi
BİTİŞ TARİHİ TEMMUZ BAŞI
HAFTA SONU BAŞLANGIÇ TARİHİ 08 Ocak 2022 Cumartesi
BİTİŞ TARİHİ TEMMUZ BAŞI
EĞİTİM GÜNLERİ PAZARTESİ - SALI - ÇARŞAMBA
&
CUMARTESİ - PAZAR
EĞİTİM SAATİ HAFTA İÇİ 14:00 - 16:45 / 18:30 - 21:15
HAFTA SONU 11:00 - 16:45 / 11:00 - 13:45
KONTENJAN MAX. 10 KİŞİ
DERS SAAT DAĞILIMLARI TİRAT - ŞİİR 102
DOĞAÇLAMA 48
GENEL KÜLTÜR - DRAMATURJİ 18
DİKSİYON 48
ŞAN 18
DANS 18
TOPLAM 252