Skip to main content

Pervin ATAMERT

1981 Yılında İstanbul’da doğan Atamert, Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dramatik Yazarlık bölümü mezunudur.

Tiyatro çalışmaları, yazarlık ve dramaturgluk yaparak devam etmektedir. Sırasıyla, Bursa Devlet Tiyatrosu, Bursa Nilüfer Belediyesi Tiyatrosu ve İstanbul’da birçok özel tiyatroda dramaturgluk yapmıştır.

Yazarlığını yaptığı “Öylesine Bir Adam” oyunu 2015 – 2016 yılları arasında sahnelenmiş, yine yazarlığını yaptığı “Asalet Kumkuması” isimli oyun Kocaeli Şehir Tiyatroları tarafından halen sahnelenmektedir.

Dizi ve film çalışmaları ise öykü, tretman ve senaryo yazarlığı yaparak devam etmektedir. Sırasıyla, Focus Film, Pastel Film, Limon Yapım, Arzu Film, Avşar Film gibi yapımlarda senaristlik ve öykü yazarlığı yapmıştır.

OFS Sinema Okulu, Sadri Alışık Kültür Merkezi gibi kurumlarda yazarlık ve tiyatro eğitimleri vermektedir. Ayrıca yine yaratıcı yazarlık, senaryo teknikleri, öykü yazarlığı gibi alanlarda bireysel eğitimlerine devam etmektedir.

Lisans eğitimi dışında, Gösteri Sanatları Merkezi / Tiyatro programını, Galata Perform / Yeni Metin Yeni Tiyatro Programı’nı bitirmiş, Peter Arnott, Enzo Cormann, Linda McLean gibi yazarların atölye çalışmalarına katılmıştır.