Skip to main content

Metin Yılmaz ÇETİN

1985 yılında Beklan Algan yönetimindeki Tiyatro Araştırma Laboratuarında tiyatroya başladı. Sarıyer Halk Eğitim sahnesinde Brecht tiyatrosu üzerine özel dersler aldı. Sırasıyla Tevfik Gelenbe Tiyatrosu ve Cep Tiyatrosunda oyunculuk yaptı. Gösteri Sanatları “Tiyatro yönetmenliği” bölümünü bitirdi. Çeşitli gruplarda yönetmenlik yaptı.

Çağdaş Drama Derneği “Drama Sertifika Programı”nı izlemekte olup bitirme projesini yazmaktadır. Ve derneğin çeşitli gönüllü faaliyetlerine katılmaktadır. Bu maksatla, M.E.B. İlköğretim 1.sınıf ve anaokulu öğretmenlerine oryantasyon eğitiminde drama liderliği yapmış olup, aynı amaçla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinde de çalışmıştır. Bilgi Üniversitesi Çocuk Kulübünde drama sınıfları oluşturmuştur. Drama merkezli çeşitli ulusal ve uluslararası atölyelere, workshoplara katılmış olup, devlet tiyatrosunda kısa bir süre reji asistanlığı da yapmıştır.Çeşitli sanat merkezi ve okullarda da drama eğitmenliğinde bulunmuştur.
E-Store şirketine “Etkili İletişim” eğitimi hazırlamış ve uygulamıştır. NCR ve Türk Loydu’ nda motivasyon amaçlı Tiyatro grupları oluşturup oyun sahnelemiştir.
Şirketlerde dramanın eğitimde kullanımı üzerine çalışmakta olup “Kişisel Gelişim” programları hazırlamakta ve uygulamaktadır.