YENİMAHALLE BELEDİYESİ SADRİ ALIŞIK KONSERVATUVARI - MEB
Programın Amacı Oyuncu olmayı hedefleyen katılımcıları bilinçli ve ciddi bir eğitim süreci neticesinde tam donanımlı bir şekilde yetişmelerini sağlayıp sanata ve kültüre kazandırmak. Sadece yetiştirmekle kalmayıp katılımcıların kendi yeteneklerini sergileyebileceği alanları açmak (Tiyatro – Sinema – TV) bu alanlarda rol oynama sorumluluğunu vermek ve sonucunda da yaşanacak mutluluğu ve gururu beraber paylaşmak.
Programın İçeriği TAM BURSLU YENİMAHALLE BELEDİYESİ SADRİ ALIŞIK KONSERVATUVARI SINAV BAŞVURULARI BAŞLADI

İstanbul’da yıllardır ücretsiz Konservatuvar eğitimi veren ve kültür sanat dünyasına sayısız oyuncu kazandıran kurumumuz Sadri Alışık Kültür Merkezi, Yenimahalle Belediyesi ile işbirliği gerçekleştirerek Ankara Yenimahalle’de de tam burslu Konservatuvar eğitimi vermeye başlıyor.

Alanında uzman eğitmenler tarafından büyük bir titizlikle hazırlanan ve yoğun bir müfredata sahip olan Yenimahalle Belediyesi Sadri Alışık Konservatuvarı, Hafta içi sabahtan akşama kadar sürecek derslerle, sinema ve sahne oyuncusunun sahip olması gereken, sorumluluk, bireysel tavır, sanatsal disiplin ve çok yönlü bakış açısı gibi özellikleri kazandırmayı hedeflemektedir.

Mezun olan öğrencilerimiz, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosunun profesyonel oyunlarında oyuncu veya teknik personel olarak yer alma şansını elde ederler. Aynı zamanda Sahne Çolpan İlhan Tiyatrosunun her yıl geliştirme aşamasındaki tüm projelerinde hem mental hem fiziksel katkı sunma ve bunun yanı sıra uygun bulunan projelerde de rol alma hakkına sahip olurlar.

23 -24 Ocak tarihlerinde Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi ‘Yıldız Kenter Sahnesi’nde gerçekleşecek olan Konservatuvar Yetenek Sınavı’na katılmak isteyen adaylar, 22 Ocak Çarşamba gününe kadar Sadri Alışık Kültür Merkezi ve Yenimahalle Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezine istenilen belgelerle birlikte ücretsiz başvuru yapabilecek.

Öğrenciler eğitimlerinin ilk yılında Oyunculuk yöntemleri, Doğaçlama, Oyunculuk temel teknikleri, Dünya Tiyatro tarihi, diksiyon, hareket, dans ve şan dersleri alacak. 2’inci yılda; Temel oyunculuk, Role hazırlık, Dünya Tiyatro tarihi, Metin inceleme, Diksiyon, Şan, Hareket ve Dans dersleri alarak eğitimini başarıyla tamamlayan gençler, Mezuniyet Oyunu ile ilk sahnelerini yapacak.

Ayrıca mezun olan öğrenciler, Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu kadrosunda oyuncu olarak performanslarını sergileme imkanı bulacak.

Başvuru için iletişim:
Tel: 0312 230 20 35 - 0312 344 02 88
Web: www.sakm.net / www.yenimahalle.bel.tr
E-Mail: info@sakm.net / yenimahallebasin@yenimahalle.bel.tr
Adres: Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, No:50, Kat:1, 06200 Yenimahalle/Ankara

BAŞVURU VE SINAV ŞARTLARI
* Yenimahalle Belediyesi Sadri Alışık Konservatuvarı tam burslu öğrencilerden oluşacaktır.
* Başvuru için hiçbir ücret ödenmeyecektir
* Giriş sınavına başvurabilmek için en az lise veya dengi okuldan mezun olmak ve 25 yaşını doldurmamış olmak şartları aranır
* Sınava girecek adayların yabancı ya da yerli bir eserden, bir komedi, bir dram olmak üzere iki parça ve bir şiirle katılmaları gerekmektedir

SINAV KAYIT EVRAKLARI
* Lise Diploması ya da Üniversite Öğrenci Belgesi
* 2 Adet Fotoğraf
* Nufus Cüzdanı Fotokopisi
* Adli Sicil Kaydı
* Sağlık Raporu
Yukarıya Çık