KADINCIKLAR

Yazan: TUNCER CÜCENOĞLU
Yöneten : GALİP ERDAL
Müzik : DEVRİM ÖZDER AKIN
Dekor : YEKTA ÖZDEMİR
Kostüm: ÇOLPAN İLHAN - FARUK SARAÇ
Oynayanlar : KEREM ALIŞIK, NURSELİ İDİZ, SONGÜL ODEN, OYA İNCİ, YEŞİM KIZILGEÇ, KADİR ÇERMİK, AHMET FERHAT GÖÇMEN, ÖMER DURAN, DERVİŞ TEZCAN.

Müşteriler : GÖKHAN ATASOY, BURAK TÜRKER, İSMAİL SAĞIR, MAHSUN YILDIRIM, RAMAZAN ILGAR, ARZU ORUÇ, ÇİSİL ORAL, NİHAN SEVİNÇ, ŞENİZ KURULTAY, AYŞİN ÇUKADAR, BAŞAK KOYUNCUOĞLU, ANIL KURTULDU, ÖMER YİĞİTOĞLU.

KONUSU:Oyunda "İmam nikâhından seviyeli birlikteliğe, berdelden kumaya, kumadan töreye, töreden namus cinayetine, genel kadından, dost hayatına, dost hayatından günümüze kadar gelen ve kadınların yaşama alanlarını daraltan/körelten kadınların genelevde geçen öyküleri yer alıyor. 

İki perdelik “Kadıncıklar” bugüne kadar 1983 TOBAV Birincilik Ödülü, 1984 yılında Avni Dilligil En Başarılı Yazar Ödülü, 1984 İsmet Küntay Yılın Yazarı Ödülü gibi birçok ödül aldı. 

Efes Pilsen sponsorluğunda gerçekleşecek olan Kadıncıklar, uzun süreli bir araştırma ve gözlem sonucu oluşmuş traji komik bir oyundur. 

Oyun, en son şeklini alıncaya değin, birçok kez yeniden ele alınmış, yeniden yazılmıştır.Sadri Alışık Tiyatrosu bu tiyatro sezonunda oyunu "Kadıncıklar 2007" adıyla oynamaktadır.

Yukarıya Çık