MIKNATIS ÇOCUK

Yazan : GÜLEN İPEK ADALI
Yöneten : PARKAN ÖZTURAN
Müzik : MEHMET AYTAÇ
Koroegrafi: EMİN AYDIN - DERYA YILDIRIM
Oynayanlar : ÇİSİL ORAL, EZGİ ALTUNTAŞ, RUHİ CEM ORHON, GİZEM ERTÜRK, MEHMET AYTA., DERYA YILDIRIM, ANIL KURTULDU, ZEYNEP YETİM.

KONUSU: Mıknatıs Çocuk da televizyondaki hayal kahramanlarından biri olduğunu ve de dünyayı kurtarması gerektiğini düşünmektedir. Ama kendi kendine böyle oyunu uydurduğu için yürümekte bile zorlanır çünkü her tarafa yapışır. Bu nedenle de yalnızdır ve arkadaşı yoktur. İki arkadaş dedektifçilik oynayarak onu gizlice izler ve sırrını ortaya çıkarır. 

Bizler inandıklarımızın gerçek olduğunu sanarız, oysa ki bu her zaman böyle midir? Belki de içinde oyun oynayan çocuğu keşfeden herkes, en özelinde kendini ´mıknatıs´ zannedebilir. Çocukken hayal dünyamızın içindeki gezintilerimizde belki de pek çoğumuz, sevdiği hayal kahramanın güçlerine sahip olduğunu hissetmiştir. 

Kim bilir aslında bizler kendimizi ne zannediyoruz, neredeyiz? Hepimiz kendimizi birşeyler zannederiz çoğu zaman. Belki de hayatın anahtarı hissettiklerimizi çözmekte gizlidir. İçinde oyun oynamayı seven çocuğu yitrmemiş her insan, yaşamın içindeki gizli oyunları belki de Kendini Mıknatıs zanneden bu çocukla keşfedecektir.

Yukarıya Çık