TANRIM

Yazan : HURİ AYKUT
Yöneten : DİLEK ÖZTEKİN
Oynayanlar : DİLEK ÖZTEKİN, HAKİ BİÇİCİ, AYKUT KÖSELER, ADALET ÇİMEN, ÇAĞLA ERCAN, ERKAN TURA, AYBÜKE KARAKULLUKÇU, DIRGAM KAZAZ, ÇAĞRI ÇAKAR, UFUK BÜYÜKYURT, SİNEM ERTEN, UĞUR ŞİMŞEK, EDA ALTIN, ÖZGÜR GÜÇLÜ, ÇİĞDEM AYGÜN, GAMZE GÜZEL, TARKAN ÇUHACI, ÖZGE SOYAL, BAŞAK KOYUNCUOĞLU, GAYE TURGUT.

‘’Sahnede Büyü’’

Evet,yanlış duymadınız.Belki de ilk defa bir tiyatro oyununda sahne üstünde büyü yapılıyor.Gerçek hayatta da enerji uzmanı olan sanatçı Dilek ÖZTEKİN “TANRIM” adlı oyunda sahne üstünde büyü yapıyor ve seyirciyi gerçek büyü ile tanıştırıyor. Dört ana elementi kullanarak büyü yapan Dilek Öztekin bu büyünün özel bir büyü olduğunu ve beyaz büyü sınıfına girdiğini söylüyor. 20 Kişilik kadrosunda, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde eğitim alan ve başarılı olan stajyer oyuncuların da yer aldığı oyun, bütüncül tiyatro anlayışını yansıtıyor.

Huri Aykut’un kaleminden çıkan oyun, tiyatromuzun repertuvarına kattığı yeni bir tarzı yansıtıyor. Bundan böyle Tiyatromuz her sene avande-garde tarzda bir oyunla da perde açacak. Bu tarzın önemli yönetmenlerinden Dilek Öztekin’in sahneye koyduğu bu modern oyun; ilişkilerin yozlaştığı, kişinin kendine yabancılaştığı günümüzde tam da izleyici ile buluşacak bir prodüksiyon. İnsanoğlunun Tanrı sevgisini, sevginin evrenselliğini, inanç arayışını ve aslında tüm inançların özünün aynı olduğunu anlatan, danslı, avande-garde, büyülü ve büyüleyici bir oyun.

Yönetmen Dilek Öztekin oyunla ilgili şunları söylüyor;

ANAMIZ AŞK, BABAMIZ AŞK; AŞKTAN DOĞDUK, AŞKIZ BİZ…BÜTÜN AŞKLAR İLAHİ AŞKA KÖPRÜDÜR, İNSANI SEVMEK ALLAH’I SEVMEKTİR. VE YARADILIŞTAN BUGÜNE TÜM İNANÇLARIN TEMELİ SEVGİDİR. ANCAK BU ÖZDEN GİTGİDE UZAKLAŞILIYOR, YOZLAŞIYOR HAYAT. BİZ DE BÖYLE BİR MİSYON EDİNDİK VE SEVGİYE OLAN İNANCIMIZI, İNANCA OLAN SEVGİMİZLE BİRLEŞTİRİP BU OYUNUMUZU İZLEYİCİLERLE BULUŞTURMAYA KARAR VERDİK. BU NOKTADA GEREK KEREM’İN GEREK OYUN YAZARIMIZ HURİ’NİN GEREK BENİM HAYATA BAKIŞLARIMIZ DA ÖRTÜŞTÜ TABİİ.

Oyunda oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosu yer alıyor; Dilek Öztekin, Haki Biçici, Aykut Köseler, Adalet Çimen, Çağla Ercan, Erkan Tura, Aybüke Karakullukçu, Dırgam Kazaz, Çağrı Çakar, Ufuk Büyükyurt, Sinem Erten, Uğur Şimşek, Eda Altın, Özgür Güçlü, Çiğdem Aygün, Gamze Güzel, Tarkan Çuhacı, Özge Soyal, Başak Koyuncuoğlu, Gaye Turgut. Rüya gibi ışığı, etkileyici dansları, sahne düzeni ve her şeyden önemlisi konusu ve izleyici ile paylaştıklarıyla, kaçırılmaması gereken bir oyun..!

Yukarıya Çık