SAKM SANAT YENİ SEZON UYGULAMASI
Tarih : 2013-04-24 16:08:15

SADRİ ALIŞIK KÜLTÜR MERKEZİ tiyatroda yeni fikirlere, yeni bakış açılarına kapı açmak, gişe kaygısından uzak özgür ve alternatif projelere yaşam alanı sağlamak amacıyla yeni bir uygulama başlatıyor.
 
          Bu nedenle SAKM, 2013 – 2014 tiyatro sezonunda SANAT öğrencilerinin yapmak istedikleri oyun projelerine destek verecektir. 

 Herhangi bir kısıtlama olmaksızın (tür, yazar vs.) seçilebilecek eserlerin sahnelenebilmesi için gerekli tüm organizasyon (telif, dekor, kostüm, müzik, aksesuar,  proje sahibi ekip tarafından realize edilecek ve ortaya çıkan sahnelemeler SADRİ ALIŞIK TİYATROSU Sanat Yönetmenliği’nce oluşturulacak bir kurul tarafından sanatsal ve teknik açıdan yeterli bulunduğu takdirde desteklenecek ve SADRİ ALIŞIK GENÇ TİYATRO başlığıyla profesyonel arenaya taşınacaktır.


                 SAKM bu üretim sürecine prova mekanı ve gerek görülürse supervisor desteği verecektir. Kurul tarafından seyirciyle buluşması uygun bulunan projelere gösterim mekanı (Profilo Kültür Merkezi, Afife Jale Sahnesi, Akatlar Kültür Merkezi, Çolpan İlhan Oda Tiyatrosu gibi.) sağlayacak ve tanıtımına katkıda bulunacaktır.

 
 Proje sunmak isteyen SAKM Sanat Öğrencileri 2013-2014 tiyatro sezonu için yapmak istedikleri projelerin “PROJE DOSYASI”nı15 haziran 2013 tarihine kadar SADRİ ALIŞIK TİYATROSU GENEL SANAT YÖNETMENLİĞİ’ne ulaştırmaları gerekmektedir.
 

PROJE DOSYASI:1.Oyun metni


2.Yönetmen yazısı (yönetmenin yorumu, oyunun seçilme nedeni)


3.Ekip listesi


4.Görev Dağılımı


5.Projenin teknik ve sanatsal olarak nasıl şekilleneceği


6.Olası prova süresi ve hedeflenen prömiyer tarihi 

NOT: SAKM SANAT’TA DEVAMSIZLIK SEBEBİYLE EĞİTİME DEVAM EDEMEYENLER, PROJE SUNAMAZ VE PROJEDE YER ALAMAZLAR

Yukarıya Çık