NİHAT ALPTEKİ

Ardahan'da doğdu. 1992 yılında Tiyatroya başladı. 1993 yılında B.Çekmece Belediye Tiyatrosu kurucuları arasında yer aldı. Bu Tiyatroda 1999 yılına kadar Yönetmen, Oyuncu, Eğitmen, Dramaturg olarak görev aldı, yurt içi ve yurt dışı turneler yaptı, yerel gazetelerde sanat yazıları yazdı.


1993 yılında girdiği A.Ü İ.İ.B.F İşletme bölümünü bırakarak Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünü burslu olarak kazandı. BA derecesiyle mezun oldu. Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Film-Drama Programı Yönetmenlik bölümünü Yüksek Lisans BA derecesiyle bitirdi.

2008 yılında 2. Sinop Bienalin'e konuk Yönetmen olarak katıldı. 16. İstanbul Tiyatro Festivalinde X Daireler Projesinde Emre Koyuncuoğlu'na asistanlık yaptı. 3 yıl boyunca Yönetmen Müge Gürman'dan yönetmenlik dersleri aldı. 2004-2008 yılları arasında Tiyatro… Tiyatro Dergisinde Tiyatro yazıları yazdı. Çeşitli Liselerde Tiyatro Eğitmenliği yaptı.


Halen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında çalışmakta çeşitli TV dizisi ve Sinema Projesinde yer almaktadır.

Yukarıya Çık