YARKIN ÜNSAL

Yarkın Ünsal, 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık ve Dramaturgi Ana Sanat Dalı’nda psikanalitik eleştiri yöntemleri üzerine tez çalışması yaptıktan sonra 2014’de yeniden Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü sınavına girdi ve Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan birincilikle mezun oldu. 2003 yılında kurucularından olduğu Tiyatro Oyun Kutusu ile birçok çocuk, genç, yetişkin tiyatro oyunlarında rol almış ve birçok mekânı tiyatro alanına çevirmiştir.

 

Bugüne kadar: Hippolytus rolüyle Lions ödüllerinde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü; Henry rolü ile Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödüllerinde “Umut Veren Erkek Oyuncu” ödülü,  Son Zenne rolü ile “Yılın Erkek Oyuncusu” ödülünü almış ve Afife Tiyatro Ödüllerinde de aday olmuştur.

 

2013’ten bu yana oluşturduğu oyunculuk eğitim programlarını YARKINUNSALSTUDIO adı altında toplamış ve eğitimlerini kendi stüdyosunda vermeye devam etmektedir. 2015 yılından itibaren Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nda dramaturg ve oyuncu olarak görev almaktadır.

Yukarıya Çık