AUDITION’A HAZIRLIK ATÖLYESİ
HEDEF Bu programın hedefi, “Neden Olmuyor?” sorusundan “Rol Sizin!” cümlesine geçebilmek için oyuncunun sektördeki tüm yolculuğuna rehberlik etmektir.
İÇERİK Auditionlarda oyuncunun yeteneğini ve malzemesini en üst düzeyde gösterebilmesi adına ihtiyacı olan stres yönetimi ve audition ile ilgili ipuçlarını içeren bilgilerin yanı sıra sektörel işleyiş hakkında bilgiler verilecek, ayrıca sektörden bir cast direktörü ve menajerle workshop gerçekleştirilecek, atölyenin son haftasında ise bir yönetmenle “callback” (yönetmen auditionu) yapılacaktır.
Program Kapsamındaki Dersler
  • - Auditiona Hazırlık
  • - Audition İpuçları
  • - Çekim-İzleme ve Kritik etme
  • - Yönetmen Auditionu (callback)
  • - Profesyonellerle Buluşma
  • - Sinema-Tv Sektöründe Profesyonel İşleyiş
SÜRE ve ÇALIŞMA SAATLERİ Atölye, 2 Kasım 2015 Pazartesi günü başlayacaktır. Haftada bir gün (PAZARTESİ) dört saat olmak üzere 3 ay sürecektir. Çalışmalar 18.30-22.15 saatleri arasındadır.
KATILIMCI SAYISI Atölye maksimum 15 katılımcıdan oluşacaktır.
KİMLER BAŞVURABİLİR? Konservatuvarların oyunculuk bölümlerinden mezun olanlar veya
Oyunculuk eğitimi sertifikası olanlar ya da
Tiyatro, televizyon ve sinema alanlarından en az birinde profesyonel oyuncu olarak çalışmış ya da çalışmakta olanlar (figürasyon hariç),
16 yaşını tamamlamış olanlar (üst yaş sınırı yoktur) başvurabilir.
Başvuru için; Eğitim Belgesi, 1 adet fotoğraf ve profesyonel cv gereklidir. SON BAŞVURU TARİHİ 20 EKİM 2015 SAKM Sanat ve Cast Birimlerindeki oyunculara %50 indirim uygulanır.

Yukarıya Çık