Skip to main content

YENİMAHALLE BELEDİYESİ SADRİ ALIŞIK KONSERVATUVARI - MEB

Programın Amacı

Oyuncu olmayı hedefleyen katılımcıları bilinçli ve ciddi bir eğitim süreci neticesinde tam donanımlı bir şekilde yetişmelerini sağlayıp sanata ve kültüre kazandırmak. Sadece yetiştirmekle kalmayıp katılımcıların kendi yeteneklerini sergileyebileceği alanları açmak (Tiyatro – Sinema – TV) bu alanlarda rol oynama sorumluluğunu vermek ve sonucunda da yaşanacak mutluluğu ve gururu beraber paylaşmak.

Programın İçeriği

TAM BURSLU YENİMAHALLE BELEDİYESİ SADRİ ALIŞIK KONSERVATUVARI SINAV BAŞVURULARI BAŞLADI

İstanbul’da yıllardır ücretsiz Konservatuvar eğitimi veren ve kültür sanat dünyasına sayısız oyuncu kazandıran kurumumuz Sadri Alışık Kültür Merkezi, Yenimahalle Belediyesi ile işbirliği gerçekleştirerek Ankara Yenimahalle’de de tam burslu Konservatuvar eğitimi vermeye devam ediyor. 4 Mart 2024 Pazartesi günü Eğitime başlayacak olan Konservatuvar Yetenek Sınavı Başvuruları başladı.

İstanbul’da yıllardır ücretsiz Konservatuvar eğitimi veren ve kültür sanat dünyasına sayısız oyuncu kazandıran kurumumuz Sadri Alışık Kültür Merkezi, Yenimahalle Belediyesi ile işbirliği gerçekleştirerek Ankara Yenimahalle’de de tam burslu Konservatuvar eğitimi vermeye devam ediyor. 4 Mart 2024 Pazartesi günü Eğitime başlayacak olan Konservatuvar Yetenek Sınavı Başvuruları başladı.

Alanında uzman eğitmenler tarafından büyük bir titizlikle hazırlanan ve yoğun bir müfredata sahip olan Yenimahalle Belediyesi Sadri Alışık Konservatuvarı, Hafta içi sabahtan akşama kadar sürecek derslerle, sinema ve sahne oyuncusunun sahip olması gereken, sorumluluk, bireysel tavır, sanatsal disiplin ve çok yönlü bakış açısı gibi özellikleri kazandırmayı hedeflemektedir.

Mezun olan öğrencilerimiz, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosunun profesyonel oyunlarında oyuncu veya teknik personel olarak yer alma şansını elde ederler. Aynı zamanda Sahne Çolpan İlhan Tiyatrosunun her yıl geliştirme aşamasındaki tüm projelerinde hem mental hem fiziksel katkı sunma ve bunun yanı sıra uygun bulunan projelerde de rol alma hakkına sahip olurlar.

27-28 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleşecek olan Konservatuvar Yetenek Sınavına katılmak isteyen adaylar, 25 Şubat 2024 Pazar gününe kadar Sadri Alışık Kültür Merkezi-Ankara’daki Akademimize sınav kayıt belgeleriyle birlikte ücretsiz başvuru yapabilecek.

Öğrenciler eğitimlerinin ilk yılında Oyunculuk yöntemleri, Doğaçlama, Oyunculuk Temel Teknikleri, Dünya Tiyatro Tarihi, Diksiyon, Hareket-Dans ve Şan dersleri alacak. 2’inci yılda; Temel Oyunculuk, Role Hazırlık, Dünya Tiyatro tarihi, Metin İnceleme, Diksiyon, Şan, Hareket ve Dans dersleri alarak eğitimini başarıyla tamamlayan gençler, Mezuniyet Oyunu ile ilk sahnelerini yapacak.

Ayrıca mezun olan öğrenciler, Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu kadrosunda oyuncu olarak performanslarını sergileme imkanı bulacak.

Başvuru için iletişim:
Tel: 0312 230 20 35 - 0312 344 02 88
Web: www.sakm.net / www.yenimahalle.bel.tr
E-Mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. / This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Adres 1: Maltepe Mahallesi Şehit Daniş Tunalıgil sok 3/A Demirtepe - Çankaya Ankara

BAŞVURU VE SINAV ŞARTLARI

 • Yenimahalle Belediyesi Sadri Alışık Konservatuvarı tam burslu öğrencilerden oluşacaktır.
 • Başvuru için hiçbir ücret ödenmeyecektir
 • Giriş sınavına başvurabilmek için en az lise veya dengi okuldan mezun olmak ve 30 yaşını doldurmamış olmak şartları aranır
 • Sahne Sınavı için adayların yabancı ya da yerli bir eserden, bir komedi, bir dram olmak üzere iki parça ve bir şiirle katılmaları gerekmektedir
 • Hareket (bedensel yeterlilik) Sınavı (Bedensel yeterliliği ölçecek uygulamalar yaptırılır.)
 • Kulak, ses ve ritim (Tek ses, çift ses ezgi, ritim tekrarlama ve tiyatral ses kalitesini ortaya çıkaracak uygulamalar yaptırılır.)

SINAV KAYIT EVRAKLARI

 • Lise Diploması ya da Üniversite Öğrenci Belgesi
 • 2 Adet Fotoğraf
 • Nufus Cüzdanı Fotokopisi
 • Adli Sicil Kaydı
 • Sağlık Raporu