YAZ SANAT ATÖLYESİ

Çocuklarımızın, sanatsal faaliyetlerle iç dünyalarını keşfe çıkıyoruz.

Hayal gücünde sınır tanımayan çocuklarımızın, sanatsal anlamda yatkın oldukları branşları keşfedip, kabiliyet ve yeteneklerinin farkına varabilecekleri adreste.. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde buluşuyoruz.

Uzun yıllar Yaratıcı Drama eğitimine ağırlık ve önem veren kurumumuzun, alanında uzman eğitmen kadrosuyla hazırlanan müfredat ve işleyiş doğrultusunda öğrenci, farkındalık, iletişim kurma, empati becerisi, ötekini ve kendini tanıma, kendini keşfetme serüvenini sanatsal bir süreç üzerinden gerçekleştirir.

Yaz Sanat Atölyesi kapsamında görecekleri dersler ile başarılı ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirmeyi hedeflerken programımızın sonucunda, bedensel ve zihinsel anlamda kendilerini keşfe çıkan çocuklarımızın gelişim ve değişimini seyretmenin gururu ve keyfini yaşayacağız.

Yaz Sanat Atölyesi kapsamındaki derslerimiz;

Yaratıcı Drama, Resim, Modern Dans, El Sanatları, Müzik, Koreografi, Oyun Atölyesi, Sinema Kulübü

7-12 yaş öğrencileri için düzenlediğimiz eğitimlerimiz haftada 4 gün ve 6 saattir. Tarafımızca organize edilecek yarım saatlik yemek araları olan öğrencilerimiz 13.06.2016 veya 18.07.2016 tarihlerinde başlayacak olan kurlardan birini seçebilirler. Ayrıca öğrencilerimiz, üç haftalık eğitim süresince toplam olarak 72 saat ders göreceklerdir.

DANS-KAREOGRAFİ 
AHU ÇAT

Dans derslerimizde bedenimizle kendimizi ifade edebilmeyi hedef alıyoruz. Doğaçlama derslerimizde beden ve mekan farkındalığına doğru keşfe çıkıyoruz.

Koreografi derslerinde ise repertuvar oluşturup eğitimimizin finalinde sahnede; duygularımızın ve müziğin bedenimizde can bulmuş halini seyirciye aktarıyoruz.

İnsanlık tarihinin başlangıcından itibaren bedenimizle kendimizi anlatma ve ifade etme biçimi günümüzde bir Sanat dalıdır. Hedefimiz öğrencilerimize bu yolu açmaktır.

Pina Bausch der ki "Dance Dance,otherwise we are lost"

Yaşamla iletişim kurabildiğimiz tek enstrümanımız olan bedenimizin farkına varmak ve sınırının olmadığını bilmek hayatın bize sunduğu en güzel hediyedir; bu hediyeyi çocuklarımıza hatırlatmak ve farkına varmalarını sağlamak için Sanat Atölyemize bekliyoruz..

MÜZİK NAZLI UĞURTAŞ – CENK YÜKSEL

Çocukların kendi iç dünyasını dışa yansıtmasına ışık tutarken, ritm çalışmaları da çocuklara hem bireysel hem de grup çalışmasının önemini algılatmayı hedeflemektedir. Yapılan grup çalışmaları, kolektif bilincin sanat esas alınarak hem müzikal duyumun ve gelişimin sağlanması hem de sosyal yönlerinin gelişimi ve entelekt bakış açısının kazandırılması anlamında olumlu katkılar sağlayacaktır.

RESİM
A.EBRU DURMAZ

“Her şeyi söylemem ama her şeyin resmini yaparım” demiş Dali.

Resim derslerimizle çocukların gözlerini kendi iç dünyalarına çevirip, kendi serüvenlerini yaşarken tasarlama ve yaratma süreçlerinden geçmelerine tanık oluruz. Derslerimiz yaratıcı fikirlere, hayallere açık, önünde hiçbir engeli olmayan çocukların dünyasına açılan bir kapıdır.

“Bana şu şu olanakları tanısalardı neler yapmazdım neler” Montaigne 

Çocukların iç dünyalarına yapacakları yolculuğa çıkmalarına fırsat verelim.

Yukarıya Çık