SADRİ ALIŞIK ALTERNATİF SAHNE
Son dönem dünya ve ülke tiyatrosunun yeni arayışlar içerisine girmesiyle, kalıplara sığınan, dar, rutin, korunaklı bir estetik çerçeve içine sıkışan tiyatro denemeleri; yerini özgün, bağımsız, yaratıcı, ilerici, kültürel seviyesi yüksek bir tiyatro anlayışına bırakmaya başladı. Pek çok yeni tiyatro topluluğunun kendilerini daha özgürce ifade eden sesler çıkarmaya başlamasıyla, sanatta ve tiyatro özelinde yeni düşüncelerin, yeni temaların, yeni akımların, yeni arayışların kapıları sonuna kadar açıldı. Üretim çoğaldı, zenginleşti.
Ülke tiyatrosu için pek çok yeniliği getirmiş, bu alanda öncü işler yapmış olan kurumumuz kendi bünyesi içerisinde alternatif bir sahne oluşturarak yine bir ilke imza atıyor.
Alternatif yada bağımsız tiyatro anlayışına yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, bundan böyle sahneleyeceği pek çok yapım ile adından yine söz ettirecek ve siz sanatseverlerle buluşmaya devam edecektir.
Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu Birim Sahne’nin yanı sıra Alternatif Sahne’yi de ekleyerek her sezon yeni oyunlara ve yeni metinlere yer verecek ve ülke tiyatrosunun gelişimine katkı sağlayacaktır.

Yukarıya Çık