YOKSUN

ÇOLPAN İLHAN&SADRİ ALIŞIK TİYATROSU ARTIK ANKARA’DA DA PERDELERİNİ AÇIYOR

“YOKSUN” SAKM ANKARA ÇOLPAN İLHAN SAHNESİ’NDE PRÖMİYER YAPTI

 

 

20 senedir kültür ve sanata hizmetini sürdüren, sektöre sayısız isim kazandıran kurumumuz Sadri Alışık Kültür Merkezi İstanbul’da olduğu gibi senelerdir Ankara’da da Akademi olarak da hizmet vermeye devam ediyor. Sadri Alışık Kültür Merkezi, Ankara’ya kazandırdığı yeni sahne Çolpan İlhan Sahnesi’nde YOKSUN oyunu ile ilk kez seyirci ile buluştu.  

26 Aralık Cumartesi  SAKM Ankara Çolpan İlhan Sahnesi’nde prömiyer yapan oyun oyun, açlıktan ölmek üzere olan Afrikalı küçük kız çocuğu ve hemen yanında onun ölmesini bekleyen akbabayı fotoğraflayan ve bu fotoğrafıyla Pulitzer Ödülü'nü kazanan Kevin Carter'ın hikâyesini anlatıyor. Ülkemizde yakın zamanda yürekleri burkan Aylan bebek gibi acı bir fotoğraf karesine girmiş Afrikalı küçük bir çocuk ve tüm dünyada yarattığı uyanışın ardından gelen trajedinin gerçek hikayesini tiyatro sahnesine yansıtacak.

Yönetmenliğini Edip Türmerkan’ın üstlendiği, Cuma Boynukara’nın kaleme aldığı, Musa Kazım Öney, Diyar Güldoğan, Miray Tuğçe Özer ve Irmak Tuğcu’nun oynadığı “Yoksun” adlı oyun Her Cumartesi SAKM Ankara Çolpan İlhan Sahnemizde sanatseverlerle buluşacak.

Yazan: Cuma Boynukara

Yöneten: Edip Tümerkan

Dramaturg: Gülşen Karakadıoğlu

Işık Tasarımı: Mahir Köksal

Oyuncular: Musa Kazım Öney, , Miray Tuğçe Özer Diyar Güldoğan, Irmak Tuğcu

Yukarıya Çık