Konservatuvara Hazırlık Eğitimi

 

Programın Amacı

Devlet ve Özel Üniversitelerin tiyatro bölümlerine hazırlık için, deneyimli kadromuzca hazırlanan eğitim programımız; sınav stresiyle baş etmek, tirat seçimleri, müzik çalışmaları, diksiyon konularını kapsamaktadır. Konservatuvarların Tiyatro bölümlerine hazırlık uzun bir çalışmayı gerektirmektedir. Öğrenci kendini pratik ve teorik olarak ne kadar hazırlarsa sınavlarda o ölçüde başarılı olacaktır. Bu eğitimde öğrenciye sınavlarda hazırlayacağı –en az- 2 tiradın seçiminde yardımcı olunur. Önce seçilen oyunlar öğrenci tarafından iyi bir şekilde okunur. Sonrasında tiratlar sistemli bir şekilde çalıştırılır. Ayrıca öğrencinin sınavlarda karşılaşabileceği sorulara doğru cevap verebilmesi için gereken katkı sağlanır. Konservatuvar hazırlık eğitimlerimiz Nisan – Ağustos ayları arasında yapılmaktadır. Ayrıca okulumuz bünyesinde devam etmekte olan oyunculuk eğitimlerimiz, konservatuar sınavlarına hazırlık eğitimlerini de destekler niteliktedir.

KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU İLE KAZANAN ÖĞRENCİLER

Yedi yıl boyunca yoğun bir çaba, gayret ve özveri ile vermiş olduğumuz Konservatuvara Hazırlık eğitimini 46 kişinin başarısı ile taçlandırdık. Öğrencilerimizin bu başarıları konusunda ciddi emeği olan değerli eğitmenlerimizin de desteği ile yoğun çalışma tempomuza kaldığımız yerden devam etmekteyiz.

7 yılda 46 başarılı öğrenci;

31 kişi Özel Üniversite – Tam Burslu ve %50 Burslu (Haliç Üniversitesi-Beykent Üniversitesi-İstanbul Aydın Üniversitesi-Yeditepe Üniversitesi-Kadir Has Üniversitesi-Yeni Yüzyıl Üniversitesi-Okan Üniversitesi)

15 Kişi Devlet Üniversitesi (İstanbul Üniversitesi-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi-Uludağ Üniversitesi-Akdeniz Üniversitesi-Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi-Kocaeli Üniversitesi-Ordu Üniversitesi-Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi-Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi)

Yukarıya Çık