ÇOLPAN İLHAN-SADRİ ALIŞIK TİYATROMUZUN 2016-2017 SEZON İLK DÖNEM PROGRAMI BELLİ OLDU
Tarih : 2016-09-07 18:22:31

Her sene repertuvar tiyatrosu anlayışı ile sezonda en az 5-6 farklı oyun ile sanatseverlerle buluşmayı gelenek haline getiren Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatro’muzun yeni sezon programı belli oldu.

ÇOK ÖZEL DİYALOGLAR /YENİ OYUN
Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatromuz Türkiye’de bir ilke imza atarak bir oyunun devamını sanatseverlerle buluşturuyor. 5 sezondur adeta fenomen haline gelen, her izleyicinin kahkahalarla izlediği ‘’Yatak Odası Diyalogları’’ oyunumuzun devamı niteliğinde sahnelenecek ‘’Çok Özel Diyaloglar’’ Kasım ayında prömiyer yapacak. Yine Birol Güven tarafından kaleme alınan Galip Erdal’ın yönettiği,  Levent Ülgen ve Goncagül Sunar’ın rol aldığı ''Çok Özel Diyaloglar'' aynı oyuncu ve yaratıcı kadrosuyla sanatseverleri yine güldürmeye hazırlanıyor. Sezon boyunca her Cumartesi  Zorlu PSM’de sahnelenecek oyunun provaları başladı…  

FRANKENSTEIN
Geçen sene rekor izleyici sayısı ile sezona damga vuran, görselliği, prodüksiyonu ve oyuncu kadrosu ile sanatseverlerin beğenisini kazanan ''Frankenstein’’ yeni sezonda da perde açmaya devam ediyor. Londra National Theatre'da 5 sezondur kapalı gişe olarak sahnelendikten sonra Türkiye’de ilk kez Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahnelenen  Frankenstein oyunumuzda başrolleri Cansel Elçin, Deniz Uğur , Yılmaz Gruda ve Kerem Alışık paylaşıyor. Mary Shelley'in romanından Nick Dear tarafından uyarlanan Frankenstein tüm sezon boyunca Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam  edecek.

Frankenstein hakkında…
İlk kez Fransızca olarak 1818 yılında Büyük Britanya’da yayınlanan kitabın ardından günümüze kadar birçok kez tiyatro ve sinemaya uyarlanan “Frankenstein”, bilinenin aksine yaratığın değil yaratıcısının adıdır. Yaratığın bir ismi yoktur. Oyunda toplum dışına itilen, kendi savaşını veren ve bu savaşta yenilen farklı insanların acıklı öyküsü anlatılmaktadır.

Oyun PROGRAMI  
25 EKİM SALI 20.30 CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ (CKM)    
19 KASIM CUMARTESİ 20.30 ZORLU PSM  
10 ARALIK CUMARTESİ 20.30 MALL OF ISTANBUL  
17 ARALIK CUMARTESİ 20.30 ZORLU PSM 


GUGUK KUŞU

Her sahnelendiğinde ayakta alkışlanan ve kapalı gişe oynayan, başrollerini Oktay Kaynarca ve Deniz Uğur’un paylaştığı Guguk Kuşu oyunumuz yoğun istek üzerine 3.sezonunda da  seyirciyle buluşmaya devam ediyor.  Ken Kesey'in romanından sinemaya uyarlanan Jack Nicholson'un yıldızı olduğu beyaz perdenin kült filmleri arasında gösterilen  "Guguk Kuşu 27 Kasım Pazar günü Zorlu PSM’de perde açıyor. Guguk Kuşu tüm sezon boyunca Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam edecek.

“Guguk Kuşu” tutuklu olduğu cezaevinde çalışmaktan kurtulmak için deli taklidi yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevk edilen bir mahkûmun (McMurphy / Oktay Kaynarca) burada geçirdiği zamanı konu alıyor. McMurphy özelinde “deli kimdir?”,  “delileri sistem mi yaratır?”, “kim deli ya da kim akıllı” sorularına yanıt arıyor. Mahkûm McMurphy bu süre içerisinde hem kurallara uymuyor hem kaçma planları yapıyor hem de diğer hastalarla farklı bir diyalog kuruyor. Terapilerdeki kendi başına buyruk hareketleri ve özgürlüğüne olan düşkünlüğü nedeniyle soğuk, tavırlı, suratsız, otoriter Başhemşire Ratched (Deniz Uğur) ile de büyük sorunlar yaşıyor ve aralarında ciddi bir çatışma başlıyor. Oyunda gelişen bir dizi olaylar üzerinden birbirlerine üstünlük kurma çabaları normal olmaya çalışmanın deli olmaya çalışmaktan daha zor olduğu mizahi bir dille anlatılıyor.


OYUN PROGRAMI

27 KASIM PAZAR 18.00 ZORLU PSM
25 ARALIK PAZAR 18.00 ZORLU PSM
22 OCAK PAZAR 18.00 ZORLU PSM  


YATAK ODASI DİYALOGLARI


5 sezondur her sahnelenişinde izleyenleri kahkahaya boğan ve 200. Oyununu büyük bir coşkuyla kutlayan birol güven’in aynı adlı kitabından  uyarlanan  Yatak Odası Diyalogları oyunu yeni sezonda da sanatseverlerin huzurunda olacak. Levent ülgen ve Goncagül Sunar’ın başrollerini paylaştığı Yatak Odası Diyalogları 30 Ekim’de  Zorlu  PSM’de perde açıyor. 
Birol Güven, TV’de anlatamadıklarını yazdı! Türk tipi sitcomların mimarı, bu defa “özelimizi” tiyatroda anlatıyor. İlişkilerdeki komik hallerimizi, gizli kafa içi seslerimizi ve “Yatak odası diyalogları”nı; akıcı, keyifli ve komik, biraz da yol gösterici bir oyunla gözler önüne seriyor. Hayatınızdan çok tanıdık örnekler bulabileceğiniz, kahkaha dolu bir 2 saat sizi bekliyor. 
OYUN PROGRAMI

30 EKİM 16.30 ZORLU PSM   


MEDYUM
Sahne Çolpan İlhan Alternatif Sahne bünyesinde Sam Bobrick'in yazdığı ‘’Medyum’’ oyunu ile Kasım ayında perde açacak. Sezonda her hafta düzenli olarak Grand Pera Emek Sahnesinde ve Cihangir Çolpan İlhan Sahne’de seyirciyle buluşacak oyunumuzun provaları tüm hızıyla devam ediyor.. Ayrıca  Çolpan İlhan Sahne  Alternatif oyunları ile yeni sezonda  izleyicileri ile buluşmaya devam edecek. 

ÇOCUK OYUNU
Sadri Alışık Çocuk Tiyatromuz yeni sezonda HDI Sigorta sponsorluğunda ‘’Kahraman Kurtarıcı HayDI’’ isimli çocuk oyununu minik sanatseverlerle buluşturacak. Kasım ayında prömiyer yapacak oyun başta Grand Pera Emek Sahnesi olmak üzere İstanbul’da ki tüm bölgelerde sahnelenecek. 

Yukarıya Çık