ÇOLPAN İLHAN- SADRİ ALIŞIK TİYATROSU EKİM-KASIM OYUN PROGRAMI
Tarih : 2015-09-18 16:02:17

20. Sezonunu geçtiğimiz hafta Harbiye Açıkhava Tiyatrosunda 5000 kişi huzurunda Guguk Kuşu oyunu ile açan Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu’nun Ekim ve Kasım ayı oyun programı belli oldu.


GUGUK KUŞU

Geçen sezon rekor izleyici sayısıyla sanatseverler tarafından müthiş ilgi ve beğeni ile izlenen,  Oktay Kaynarca ve Deniz Uğur’un başrolde olduğu ‘’Guguk Kuşu’’ oyunu Ekim ayında CKM , Kasım ayında Zorlu Center PSM’de yeniden perde açıyor.

Ken Kesey’in romanından sinemaya uyarlanan Jack Nicholson'un yıldızı olduğu beyaz perdenin kült filmleri arasında yer alan Guguk Kuşu” tutuklu olduğu cezaevinde çalışmaktan kurtulmak için deli taklidi yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevk edilen bir mahkûmun (McMurphy / Oktay Kaynarca) burada geçirdiği zamanı konu alıyor. McMurphy özelinde “deli kimdir?” “delileri sistem mi yaratır?”, “kim deli ya da kim akıllı” sorularına yanıt arıyor. Mahkûm McMurphy bu süre içerisinde hem kurallara uymuyor hem kaçma planları yapıyor hem de diğer hastalarla farklı bir diyalog kuruyor. Terapilerdeki kendi başına buyruk hareketleri ve özgürlüğüne olan düşkünlüğü nedeniyle soğuk, tavırlı, suratsız, otoriter Başhemşire Ratched (Deniz Uğur) ile de büyük sorunlar yaşıyor ve aralarında ciddi bir çatışma başlıyor. Oyunda gelişen bir dizi olaylar üzerinden birbirlerine üstünlük kurma çabaları normal olmaya çalışmanın deli olmaya çalışmaktan daha zor olduğu mizahi bir dille anlatılıyor.
Yazan:Ken Kesey

Uyarlayan:Dale Wasserman

Çeviren:Bilge Koloğlu

Yöneten:Şakir Gürzumar

Oyuncular: Oktay Kaynarca,Deniz Uğur,Galip Erdal, Levent Can, Kevork Türker, Yiğit Pakmen, Melda Narin, Ali Deniz Çelik, Onur Kırat, Umut Avcı, Gamze Uçar,Ahu Çat, Dorukan Kenger, Engin Demircioğlu, Onur Mahir ve Kayhan Yıldızoğlu


OYUN PROGRAMI
25 EKİM PAZAR SAAT 16.00 CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ (CKM)
14 KASIM CUMARTESİ SAAT 20.30 ZORLU CENTER PSM
28 KASIM CUMARTESİ SAAT 20.30 ZORLU CENTER PSM  

YATAK ODASI DİYALOGLARI
4 sezonudur her sahnelenişinde izleyenleri kahkahaya boğan Birol Güven’in aynı adlı kitabından  uyarlanan   Yatak Odası Diyalogları oyunumuz gösterilen yoğun ilgi dolayısıyla yeni sezonda da   sanatseverlerin huzurunda olacak. Levent Ülgen ve Goncagül Sunar’ın başrollerini paylaştığı Yatak Odası Diyalogları Ekim ayında Kozzy ve Antalya AKM, Kasım ayında ise Zorlu Center PSM’de perde açıyor.
Birol Güven, TV’de anlatamadıklarını yazdı! Türk tipi sitcomların mimarı, bu defa “özelimizi” tiyatroda anlatıyor. İlişkilerdeki komik hallerimizi, gizli kafa içi seslerimizi ve “Yatak odası diyalogları”nı; akıcı, keyifli ve komik, biraz da yol gösterici bir oyunla gözler önüne seriyor. Hayatınızdan çok tanıdık örnekler bulabileceğiniz, kahkaha dolu bir 2 saat sizi bekliyor.


OYUN PROGRAMI
16 EKİM CUMA ANTALYA AKM SAAT 20.30
18 EKİM PAZAR SAAT 19.00 KOZZY
15 KASIM ZORLU CENTER PSM SAAT 16.30   


MARKET
SAKM Alternatif Sahne oyunu olan  geçen sezon izleyenleri derinden etkileyen ve Yeni Tiyatro Dergisi tarafından ‘Yılın En Başarılı Ekibi’’, ‘Aydın Arıt Yılın Yazarı’ ve ‘Yardımcı Rolde En Başarılı Kadın Oyuncu’  ödüllerine layık görülen ‘’Market’’  oyunu yeni sezonu Ekim ayında SAKM Çolpan İlhan Sahnesinde açıyor.
Sansar, Piç ve Gazi…
İzledikleri bir filmden etkilenerek hiç tanımadıkları dokuz insanı soğukkanlılıkla öldüren üç katil. Bir benzin istasyonunun marketinde başlayan tuhaf bir hesaplaşma ve sorgu... Nedensiz şiddet olur mu ya da katillik insanın doğasında var olan, doğuştan gelen bir güdü mü? Yoksa katil, hiçbir zaman katile benzemez mi?
Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’nun yeni sezon alternatif sahne oyunu Market, farklı kurgusu ve yalın anlatımıyla yeni gerçekçi, sıra dışı bir eser... Belki de bir tiyatro oyunundan daha fazlası...
Katil, hiçbir zaman katile benzemez!   Yazan, yöneten: Gökhan Erarslan

Yönetmen yardımcısı: Ertan Kılıç

Dramaturg: Meryem Şahin

Reji Asistanı: Egemen Bergama

Dekor & Tasarım: Gökhan Erarslan

Kostüm Tasarım: Funda Sarı

Işık Tasarım: Cengiz Özdemir

Müzik: Emrah Can Yaylı

Hareket: Utku Demirkaya                                       
Fotoğraf: İlker Ergin

Teaser: Tarkan Öztürk

Seslendirme: Yiğit Pakmen       

Asistan: Arif Afgan

Oyuncular: Burç Kümbetlioğlu, Teoman Mermutlu, Kamer Karabektaş, Cem Hamzaoğulları, Tolga Çolak, Dorukhan Kenger, Kemal Ağar, Gürcan Yavuz, Şirin Gürbüz, Ezgi Erarslan, , Dilara Yıldırım, Yeliz Bozkurt Üstündağ, Emre Avşar, Ünal Hakverdi, İffet Kendirli, Gül Gülsün Yıldız
Teşekkürler: Sagopa Kajmer, Nazlı Uğurtaş, Esra Özgül, Oğuz Şahin, Hazal Günay, Tuna Pase…

OYUN PROGRAMI
30 EKİM CUMA SAAT 20.30 SAKM ÇOLPAN İLHAN SAHNESİ
13 KASIM CUMA SAAT 20.30 SAKM ÇOLPAN İLHAN SAHNESİ
20 KASIM CUMA SAAT 20.30 SAKM ÇOLPAN İLHAN SAHNESİ
27 KASIM CUMA SAAT 20.30 SAKM ÇOLPAN İLHAN SAHNESİ

ÇOLPAN İLHAN SADRİ ALIŞIK TİYATROSU YENİ SEZON OYUNLARI  

FRANKENSTEIN   

Mary Shelley'in romanından Nick Dear tarafından uyarlanan Selen Korad Birkiye'nin çevirisini yaptığı FRANKENSTEIN Şakir Gürzumar yönetimininde Türkiye'de ilk kez sahneleniyor.SAKM Birim Sahne bünyesinde 20. Yıl Oyunu olarak sahnelenecek FRANKENSTEIN 12 Aralık Cumartesi Zorlu Center PSM'de prömiyer yapacak.     


SADECE BİR GECE   
Sinan Biçici'nin yazdığı Levent Ülgen'in yönetip başrolünde olduğu SADECE BİR GECE adlı komedi oyunu 17 Kasım'da Kozzy'de prömiyer yapacak. Oyun aldatma konusunu ele alır. Eşini aldatan adam( Tamer) pişman olur ve karısından( Begüm) den af diler. Begüm olayı kabullenemez ve en sonunda bir şartla Tamer'i affedeceğini söyler. Oda aynı şeyi yapacaktır. Sadece bir gece...  

BAY KOLPERT
David Giselmann’ın yazdığı Yiğit Pakmen’in yönettiği SAKM Alternatif Sahne oyunu olan Bay Kolpert 22 Ekim Perşembe SAKM Çolpan İlhan Sahnesinde perde açıyor.
Tüketim toplumunun doyumsuzluğuyla değişik heyecanlar arayan Ralf ve Sarah çifti, belki de insanın ulaşabileceği en son noktayı bulmak isterken, toplum içinde monoton sayılabilecek insanlar olan Bastian ve Edith'i bu yeni heyecan için kurdukları oyunun içine dahil ederler. Kaotik düzen, pikselleşmiş Mona Lisa, sütlü kahve olayı, hissizlik, insülin, arınmak ve sandık...


"Nedir bütün bu Bay Kolpert hikayesi?"

Yukarıya Çık