SAKM CAST VE SANAT İKİNCİ DÖNEM PROJE BAŞVURUSU
Tarih : 2015-09-14 18:30:20

SAKM SANAT VE CAST İKİNCİ DÖNEM PROJE BAŞVURUSU     Çolpan İlhan & Sadri Alışık tiyatrosu Sanat ve Cast kadrosuna gişe kaygısından uzak özgür ve alternatif projelere yaşam alanı sağlamak amacıyla ikinci dönem proje başvurularını kabul etmeye başlıyor. 

          Bu nedenle SAKM, 2015 – 2016 tiyatro sezonunda Sanat Ve Cast öğrencilerinin yapmak istedikleri oyun projelerine destek verecektir.  Herhangi bir kısıtlama olmaksızın (tür, yazar vs.) seçilebilecek eserlerin sahnelenebilmesi için gerekli tüm organizasyon (telif, dekor, kostüm, müzik, aksesuar) proje sahibi ekip tarafından realize edilecek ve ortaya çıkan sahnelemeler SAKM Sanat Konseyi tarafından sanatsal ve teknik açıdan yeterli bulunduğu takdirde desteklenecek ve profesyonel arenaya taşınacaktır.

                 


SAKM bu üretim sürecine prova mekânı ve gerek görülürse süpervizör desteği verecektir. Konsey tarafından seyirciyle buluşması uygun bulunan projelere gösterim sağlayacak ve tanıtımına katkıda bulunacaktır. Projenin tüm giderleri Sanat Konseyi tarafından belirlenen bir bütçe dahilinde yapılacaktır.
 Proje sunmak isteyen SAKM Sanat Öğrencileri 2015-2016 tiyatro sezonu için yapmak istedikleri projelerin “PROJE DOSYASI”nı 09.10.2015 Tarihine kadar ÇOLPAN İLHAN & SADRİ ALIŞIK TİYATRO MÜDÜRLÜĞÜ Elçin hanıma ulaştırmaları gerekmektedir. PROJE DOSYASI:1-Oyun metni2-Yönetmen yazısı (yönetmenin yorumu, oyunun seçilme nedeni)3-Ekip listesi4-Görev Dağılımı5-Dekor tasarımı  6-Projenin teknik ve sanatsal olarak nasıl şekilleneceği7-Olası prova süresi ve hedeflenen ilk gösteri tarihi 8-Tahmini proje maliyeti

Yukarıya Çık