''FRANKENSTEIN'' OYUNCU SEÇMELERİ
Tarih : 2015-08-05 19:35:19

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatromuzun Birim Sahne bünyesinde 2015-2016 tiyatro sezonunda sahneleyeceği, yönetmenliğini Şakir Gürzumar’ın üstlendiği “Frankenstein” oyunu için oyuncu seçmeleri 21.08.2015 Cuma günü saat: 11:00 – 19:00 arası SAKM’de gerçekleşecektir.  
Seçmeye katılacak adayların Konservatuvar mezunu ya da MEB sertifikalı tiyatro okulu mezunu olmaları gerekmektedir. Seçmeye gelirken adayların CV ve diplomalarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

SAKM bünyemizde bulunan ve seçmeye katılmaları uygun görülen oyuncularımıza SMS yolu ile haber verilecektir.

Not: Yoğunluk yaşanmaması adına seçmelere erken gelmeniz tavsiye edilir. Seçmeye giriş sırası geliş sırasına göre belirlenmektedir.


Not: Seçmeye katılan adaylardan bir serbest ve bir zorunlu tirat istenmektedir. Zorunlu tiratlar aşağıda bilginize sunulmuştur. Ayrıca seçme sırasında teks üzerinde ikili okuma çalışması da yaptırılacaktır.  


DETAYLI BİLGİ 0212 249 03 73-78-79 


SAKM ADRES: Ağahamam Cad. Ağa Han, No :1 Kat:4 Cihangir/ İstanbul BAY ZORUNLU TİRAT 


Oyunu Adı: Kral Lear

Yazan: William Shakespeare

Çeviren: İrfan Şahinbaş      

LEAR –  Esin rüzgarlar, esin!  Yanaklarınız çatlayıncaya kadar üfürün!  Kudurun!  Esin!  Seller, boşanın!  Kuleleri, tepelerindeki fırıldaklara kadar sulara gömün!  Düşünce hızıyla bir an içinde çakıp sönen kükürtlü ateşler, meşeleri yaran yıldırımın öncüleri, alazlayın şu ak saçlı başımı!  Siz de ey gökler, kainatı saran o korkunç gürlemelerinizle yamyassı edin şu yuvarlak dünyayı!  Tabiatın insan döken kalıplarını paramparça edin; nankör insan üreten tohumları silip süpürün!(...) Gökler, gürleyin var kuvvetinizle!  Yağmurlar, akın!  Yıldırımlar, saçın ateşinizi!  Siz benim kızlarım değilsiniz ki!  Ben sizi nankörlük ediyorsunuz diye yerebilir miyim?  Koca bir ülkeyi vermedim ki size; "evlatlarım" demedim ki size!  Bana hiçbir itaat borcunuz yok sizin!  Onun için keyfinize bakın, neniz varsa yağdırın üzerime...  Görüyorsunuz, kölenizim artık...  Gücü kalmamış, adam yerine konmaz olmuş, zavallı, alil bir ihtiyarım.  Ancak "o habis kızlarıma yardakçılık ediyorsunuz" demekten de kendimi alamıyorum.  O melunlarla birlik oluyor, böyle yaşlı ve ağarmış bir başa göklerden savaş açıyorsunuz.  Ayıp!  Ayıp!KADIN ZORUNLU TİRAT 


Oyunu Adı: Othello

Yazan: William Shakespeare

Çeviren: Orhan Burian      

DESDEMONA  –    Peki ise yarın akşam olsun; Salı sabahı, Salı günü öğlede, yahut akşamı, yahut Çarşamba sabahı. Yalvarırım, ne zaman olacağını söyleyin. Ama üç günü geçmesin. Sahi söylüyorum pişman olmuş. Hem, harb zamanı en iyiler aleme ibret olmak için feda edilirmiş ama doğrusu Cassionun kabahati bir kenara çekilip azarlanmayı hak edecek bir kusur bile değil. Ne zaman gelsin, söyleyin bana Othello. Kendi kendime düşünüyorum da, siz acaba ne istersiniz, ben olmaz derim, yahut böyle pazarlık ederim? Bana sevginizi anlatmaya geldiğiniz vakitler sizinle gelen, kaç defa ben aleyhinizde bulununca sizin tarafınızı tutan Michael Cassioyu eski yerine getirmek için bu kadar yalvarmak lazım ha? Ben olsam neler yapmazdım… 

Yukarıya Çık