SAKM KISA FİLM FESTİVALİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Tarih : 2015-02-10 15:11:20

Bu yıl kurumumuz Sadri Alışık Kültür Merkezi bünyesinde ilk’i düzenlenen “SAKM KISA FİLM FESTİVALİ” ödülleri hafta sonu gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.Katılımcıların En İyi Yönetmen, En İyi Senarist, En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinde yarıştığı Festivalde , SAKM Genel Sanat Yönetmeni ve oyuncu Kerem Alışık, “SAKM, bünyesinde genç yetenekleri ortaya çıkarmak, onların isteklerine vesile olmak amacıyla, sanatın her alanında bunun gibi teşvik edici etkinlikler düzenlemeyi misyon edinmiş bir kurum. SAKM KISA FİLM FESTİVALİ de bu düşüncenin ürünlerinden bir tanesi. SAKM’nin düzenlediği bu etkinlik, genç ve yetenekli yazarları, sinemacıları ve oyuncuları yüreklendiren, çabalarını, emeklerini gösterebilecekleri alanları yaratarak, kendilerini tanıtmalarına neden olan bir etkinlik. Sadri Alışık Ödülleri de bundan 20 sene önce bu  şekilde daha mütevazı salonlarda başlamıştı ve şu an 1500 kişilik salonlara sığmayan çok önemli kurumsal bir ödül töreni haline geldi.SAKM Kısa Film Festivalinin de Türk Sinema Kültür ve Sanatına büyük katkı sağlayacağına ve kitleleri peşinden sürükleyeceğine inanıyorum.Bu festivali düzenleyen ve emek veren SAKM ailesini kutluyorum” dedi. 
KAZANANLAR...


En İyi Kadın Oyuncu   ŞİRİN GÜRBÜZ (Havva) 

En İyi Erkek Oyuncu   CANER İNAN (Mutluluk)  

En İyi Senarist  EMİNE KOÇAK (Şiddetin Rengi Sağır)

  En İyi Yönetmen GÖKHAN YALÇINKAYA(Şiddetin Rengi Sağır)
 
En İyi Film  HAVVA (Senarist Açelya Öztaş – Yönetmen Arda Bengü)   


‘ En İyi Senarist, seçilen Emine Koçak ödülün yanı sıra SAKM AKADEMİ’de istediği herhangi bir eğitimi burslu alma hakkını da kazanmıştır.


‘ En İyi Yönetmen’ seçilen Gökhan Yalçınkaya ödülün yanı sıra SAKM AKADEMİ’de istediği herhangi bir eğitimi burslu alma hakkını da kazanmıştır.


SEÇİCİ KURUL


Kerem Alışık (SAKM Genel Sanat Yönetmeni), Arzu Gamze Kılınç (Oyuncu/SAKM Eğitim Koordinatörü), İlker Barış (Senaryo Yazarı/ Yazarlık Bölüm Başkanı), Dr. Funda Özşener (Oyun ve Senaryo yazarı/ Yaratıcı Yazarlık Eğitmeni), Eray Dinç (Yönetmen/Sinema (Yönetmenlik) Bölüm Başkanı), Fehmi Gerçeker  (Yapımcı/Yönetmen/ Kamera Oyunculuk Eğitmeni), Özay Fecht (Oyuncu/ Oyuncu Koçu/ Oyunculuk Eğitmeni) 


Bu yıl ilki düzenlenen  Kısa Film Festivali’nde süreç  senaryo yarışması ile başlıyor, Seçilen senaryolar, Yönetmenlik eğitimi alan öğrenciler tarafından, oyunculuk eğitimi alan öğrencilerden oluşan cast seçimlerinden sonra, seçilen senaryo yazarları ile birlikte SAKM Akademinin desteği ile çekiliyor. Ve çekilen filmler Seçici Kurulumuz tarafından değerlendiriliyor. Dış katılım sadece senaryolara açık.

Yukarıya Çık