GUGUK KUŞU 17.DEVLET TİYATROLARI SABANCI ULUSLARASI ADANA TİYATRO FESTİVALİNE DAMGA VURDU
Tarih : 2014-09-09 12:41:42

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatromuz Birim Sahne bünyemizde sahnelenen Guguk Kuşu 17.Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana  Tiyatro Festivali kapsamında üç oyun ile Adanalı sanatseverlerle buluştu. Biletlerim bir ay öncesinden yarım günde  tükendiği oyunumuz sanatseverler tarafından dakikalarca ayakta alkışlanarak festivale adeta damga vurdu.

Başrollerinde Oktay Kaynarca,  Deniz Uğur, Galip Erdal,Bahattin Doğan , Levent Can,Kevork Türker  ve Kayhan Yıldızoğlu'nun olduğu 20 kişilik dev kadrosuyla büyük ses getiren oyunumuz ayakta alkışlanmaya devam ediyor.


Bilet almak için tıklayınız


“Guguk Kuşu” tutuklu olduğu cezaevinde çalışmaktan kurtulmak için deli taklidi yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevk edilen bir mahkûmun (McMurphy / Oktay Kaynarca) burada geçirdiği zamanı konu alıyor. McMurphy özelinde “deli kimdir?” “delileri sistem mi yaratır?”, “kim deli ya da kim akıllı” sorularına yanıt arıyor. Mahkûm McMurphy bu süre içerisinde hem kurallara uymuyor hem kaçma planları yapıyor hem de diğer hastalarla farklı bir diyalog kuruyor. Terapilerdeki kendi başına buyruk hareketleri ve özgürlüğüne olan düşkünlüğü nedeniyle soğuk, tavırlı, suratsız, otoriter Başhemşire Ratched (Deniz Uğur) ile de büyük sorunlar yaşıyor ve aralarında ciddi bir çatışma başlıyor. Oyunda gelişen bir dizi olaylar üzerinden birbirlerine üstünlük kurma çabaları normal olmaya çalışmanın deli olmaya çalışmaktan daha zor olduğu mizahi bir dille anlatılıyor.

Yazan: Ken Kesey


Oyunlaştıran: Dale Wasserman Çeviren: Bilge Koloğlu

Yöneten: Şakir Gürzumar


Oyuncular: Oktay Kaynarca, , Deniz Uğur,Galip Erdal,Bahattin Doğan, Levent Can, Kevork Türker,Engin Yüksel, Yiğit Pakmen, Melda Narin, Ali Deniz Çelik, Onur Kırat, Umut Avcı, Gamze Uçar, Ahu Çat ,Dorukan Kenger, Engin Demircioğlu, Onur Yenidünya ve Kayhan Yıldızoğlu

Yukarıya Çık