Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatromuzda Bu Sezon
Tarih : 2014-07-04 16:00:19

Senelerdir repertuvar tiyatrosu anlayışıyla sanatseverlerle buluşmayı gelenek haline getiren Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatromuz yeni sezonda da birçok farklı oyunla sanatseverlerle buluşuyor.
Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatromuz yeni sezonda SAKM Birim Sahne bünyesinde Ken Kesey'in önemli eseri, Guguk Kuşu (Kafesten Bir Kuş Uçtu) oyununu sahneleyecek. Beyaz perdenin de kült filmleri arasında gösterilen Guguk Kuşu'nu Şakir Gürzumar yönetecek.Guguk Kuşu, başrollerinde Oktay Kaynarca, Tarık Ünlüoğlu, Deniz Uğur, Tuba Ünsal, Levent Can,Kevork Türker  ve Kayhan Yıldızoğlu'nun olduğu 20 kişilik dev kadrosuyla 13 Aralık Cumartesi Zorlu Center PSM'DE 20.30 'da sanatseverlerle buluşuyor.

Ayrıca Ali Cüneyt Kılcıoğlu'nun yazdığı ''Plastik Aşklar'' oyunu Galip Erdal'ın yönetiminde bu sezon sanatseverlerle buluşucak
SAKM Alternatif Sahnemiz ise bu sezon iki farklı oyunumuzla seyirci ile buluşacak. Gökhan Erarslan’ın yazıp yönettiği ‘Market’ adlı oyun 7 Kasım Cuma gününden itibaren her Cuma Çolpan İlhan Oda Tiyatromuzda sahnelenecek. Ayrıca Gönül Kıvılcım’ın yazdığı  Nihat Alpteki’nin yönettiği ‘Bir Kadını Öldürmek’ oyunumuz ise çok yakında  izleyici ile buluşacak.

Geçen sezon sahnelenen ve büyük beğeni toplayan Kafkas Tebeşir Dairesi, Yatak Odası Diyalogları ve ‘Ayrılık’ oyunlarımız da yeni sezonda sanatseverlerin huzurunda olmaya devam edecek.

Sadri Alışık Kültür Merkezimiz ve Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile gerçekleşen ve 6 sezondur Türkiye’nin dört bir yanını dolaşan ‘La Fonten Orman Mahkemesinde’ çocuk oyunumuz yeni sezonda Doğu Anadolu ve İç Anadolu turnesi ile çocuklarla bir araya gelecek. Mucizeler Sirki Sisler Ülkesinde  adlı oyunumuz ise revize edilmiş haliyle Sadri Alışık Çocuk Tiyatromuz bünyesinde sahnelenmeye devam edecek.  
Ayrıca  Tiyatromuz biri Attila İlhan projesi olmak üzere iki farklı projeyi daha yeni sezonda hayata geçirecek. 

Yukarıya Çık