4. SADRİ ALIŞIK ANADOLU TİYATRO OYUNCU ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Tarih : 2014-01-24 19:03:04


4.SADRİ ALIŞIK ANADOLU TİYATRO OYUNCU ÖDÜLLERİ 

SAHİPLERİNİ BULDU
    
Sahnelerimizin ve beyaz perdemizin unutulmaz ismi, tarihimizin en sevilen oyuncularından Sadri Alışık (1925-1995) anısına bu yıl dördüncü kez düzenlenen  “2013-2014 Sezonu Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu.Yeni Mahalle Nazim Hikmet Kültür Merkezi’nde Yekta Kopan’ın sunumuyla gerçekleşen törende ödül için yarışan adaylar büyük bir heyecan yaşadılar.Son derece kaliteli ve nezih bir ortamda ödüllerini alan oyuncuların mutluluğu görülmeye değerdi.Başarılı sanatçı Hasan Yükselir’inşarkılarıyla renk kattığı gecede  kültür-sanat, siyaset dünyasından birçok ünlü isim de hazır bulundu. 

Ankara’da sahnelenen ve Anadolu’nun dört bir köşesinden Ankara’ya gelerek perde açan tiyatro topluluklarında emek veren sanatçıları yüreklendirmeyi amaçlayan, GülşenKarakadıoğlu başkanlığında, Gülgün Kutlu, Mehmet Ege, Prof. Dr. Deniz Bozer, Doç. Dr. Filiz Elmas, Doç. Dr. Türel Ezici, Akif Yeşilkaya’dan oluşan seçici kurul, “Yılın OnurÖdülü”ne Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı ‘Yılmaz Büyükerşen’i değer gördü.Bu yıl 19. su düzenlenecek “Sadri Alışık Tiyatro Oyuncu Ödülleri”nin İstanbul jürisinin başkanı olan ve ödüllerin Ankara ayağıyla eşgüdümü sağlayan Üstün Akmen,    “Bu ödüllerle, Anadolu tiyatrolarını da ödüllendirmek, dolayısıyla ödül mekanizmasını İstanbul’un tekelinden kurtarmak adına Türkiye’de bir ilk, dördüncü kez gerçekleşiyor,” dedi.


SAKM ailesi olarak tüm ödül alanları ve aday olanları tebrik ediyor, bu güzel ve özel gecenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.
ÖZEL ÖDÜLLER  

ONUR ÖDÜLÜ  

Kurucularından olduğu ve bugünedek büyük katkılarda bulunduğu Eskişehir Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nu yeni  tiyatro sahneleriyle zenginleştirdiği ve Başkanlığını yaptığı  kenti güzel, uygar, çağdaş bir kültür kentine dönüştürdüğü için Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Porf.Dr Yılmaz Büyükerşen’e.


GENÇ YETENEK ÖDÜLÜ


Deniz Gökçe Kayhan  Konservatuvardaaldığı oyunculuk eğitimini yönetmenlik öğrenimiyle  sürdürmesi  yanında rol aldığıDolores Claiborn oyunundaki hayli zor  rolünü sade, ekonomik ve incelikli bir yorumla oynaması nedeniyle. 

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ


Özel tiyatro yapmanın zor ve zorlayıcı tüm koşullarına karşın elli yıldır seyirci sorumluluğunu unutmadan perdelerini açık tutmayı başaran ve son yıllarda yaşadığıkrizleri  aşabilmekteki  kararlı tutumu ve yenilenen kadrosunun seyirciyle buluşma çabaları nedeniyle Ankara Sanat Tiyatrosu.     


2013-2014 SADRİ ALIŞIK ANADOLU OYUNCU ÖDÜLLERİ YILIN EN İYİ YAPIMININ YÖNETMENİ


Işıl Kasapoğlu- Ankara Devlet Tiyatrosu-Cyrano de BergeracYILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU


 İpek  Çeken- Ankara Devlet Tiyatrosu- 33 Varyasyon
  

YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU Selim Bayraktar- Antalya Devlet Tiyatrosu-Othello
 


YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU Serap Sağlar- Ankara Devlet Tiyatrosu-Dolores Claiborne
 

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU Mert Kırlak - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları- Özgürlüğün BedeliKOMEDİ YA DA MÜZİKAL DALINDA YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI  E. Melda Yılmaz- Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları-Kanlı NigarKOMEDİ YA DA MÜZİKAL DALINDA YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI Ali Eyidoğan- Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları-Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü
 
KOMEDİ YA DA MÜZİKAL DALINDA YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU Banu Manioğlu- Trabzon Devlet Tiyatrosu- Bu da Geçer Yahu
KOMEDİ YA DA MÜZİKAL DALINDA YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI

Yukarıya Çık