SADRİ ALIŞIK TİYATROMUZUN YENİ SEZON REPERTUVARI BELLİ OLDU
Tarih : 2013-06-18 17:33:02

Senelerdir repertuvar tiyatrosu anlayışıyla sanatseverlerle buluşmayı gelenek haline getiren Sadri Alışık Tiyatromuzun 2014-2015 sezon repertuvarı belli oldu.

Sadri Alışık Tiyatromuz yeni sezonda SAKM Birim Sahne bünyesinde Ken Kesey'in önemli eseri, Guguk Kuşu (Kafesten Bir Kuş Uçtu) oyununu sahneleyecek. Beyaz perdenin de kült filmleri arasında gösterilen Guguk Kuşu'nu Şakir Gürzumar yönetecek.

Ayrıca sanatseverler tarafından büyük ilgi ve beğeni kazanan Yatak Odası Diyalogları oyunumuzun devamı niteliğinde olan yine Birol Güven’in yazdığı ‘Tatil Diyalogları’ adlı oyun yeni sezonda Galip Erdal’ın yönetmenliğinde perde açacak.

 SAKM Alternatif Sahnemiz ise bu sezon iki farklı oyunumuzla seyirci ile buluşacak. Gökhan Erarslan’ın yazıp yönettiği ‘Market’ adlı oyun ile Gönül Kıvılcım’ın yazdığı  Nihat Alpteki’nin yönettiği ‘Bir Kadını Öldürmek’ oyunlarımız Eylül ayında izleyici ile buluşacak.

Geçen sezon sahnelenen ve büyük beğeni toplayan Kafkas Tebeşir Dairesi, Yatak Odası Diyalogları ve ‘Ayrılık’ oyunlarımız da yeni sezonda sanatseverlerin huzurunda olmaya devam edecek.

Sadri Alışık Kültür Merkezimiz ve Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile gerçekleşen ve 6 sezondur Türkiye’nin dört bir yanını dolaşan ‘La Fonten Orman Mahkemesinde’ çocuk oyunumuz yeni sezonda Doğu Anadolu ve İç Anadolu turnesi ile çocuklarla bir araya gelecek. Mucizeler Sirki Sisler Ülkesinde  adlı oyunumuz ise revize edilmiş haliyle Sadri Alışık Çocuk Tiyatromuz bünyesinde sahnelenmeye devam edecek. 
Ayrıca Sadri Alışık Tiyatromuz biri Attila İlhan projesi olmak üzere iki farklı projeyi daha yeni sezonda hayata geçirecek. 

Yukarıya Çık