ORAL ÖZER

21 ekim 1984 İskenderun doğumludur. Tiyatro eğitimine (AST) Ankara Sanat Tiyatrosunda başlayan genç oyuncu, Müjdat Gezen Konservatuarı’nı kazanarak geçiş yapmıştır. Konservatuarda eğitim aldığı sırada Haldun Dormen’in müzikal projelerinde oyunculuk ve asistanlık yapmıştır. Oyunculuk eğitimi sırasında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi  oyunculuk bölümünü %100 yetenek bursuyla kazanan Özer, üniversite eğitimine burada devam ederken İngiltere’de York St John Üniversitesinde 2011­_2012 de (Theatre Seminar-Performance on Urbanization) Kentleşme Performansı üzerine yapılan tiyatro seminerine dahil olmuştur. 2013’de Yeditepe Üniversitesinden mezun olmuştur.

Başlıca rol aldığı oyunlar;  Tiyatro Kedi’de Hakan Altıner’in yönetiminde  Kibarlık Budalası, Çalıkuşu ve Figaro’nun Düğünü, Şebnem Dönmez ile Nefrin Tokyay’ın yönetiminde Kanlı Düğün, Serdar Biliş yönetiminde Silence, Haldun Dormen yönetiminde Amphitrion ile Marika’nın Serveti, Metin Balay süpervizörlüğü ve yönetiminde Balkon ile Woyzeck’tir.

Televizyonda; Doktorlar, Duvar, Leyla, Ateşle Barut, Derman, Uygun Adım Aşk, Avrupa Yakası, Arka Sıradakiler, Aşk Emek İster, Kurt Seyit ve Şura, Gamsız Hayat, Kara Sevda ve yaşamayanlar rol aldığı yapımlardır.

Yukarıya Çık