KORAY TARHAN

Koray Tarhan 2001 yılında A.Ü.D.T.C.F Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.  2002-2003 yıllarında Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Yüksek Lisans programına devam etti.  

 

1999 yılından bu yana doğaçlama tiyatro üzerine çalışmaktadır. Türkiye’nin ilk profesyonel doğaçlama tiyatro topluluğunun kurucularındandır. Yurtiçi ve yurtdışında gerçekleşen birçok festivalde oyuncu ve müzisyen olarak görev yaptı, çeşitli oyunlar ve atölyeler yönetti.  Yazıları ve çevirileri çeşitli gazete ve dergilerde  yayımlandı.  2007-2016 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde doğaçlama derslerini yürüttü.  İstanbulimpro doğaçlama topluluğunda oyunculuk, müzisyenlik ve eğitmenlik yapmaktadır.  Çirkin Ses Analiz Lab., Nusaibin, DefJen isimli müzik gruplarında müzik çalışmalarına devam etmektedir.  Tiyatro, tv ve sinema alanlarında oyuncu, seslendirme sanatçısı, müzisyen ve kukla oynatıcısı olarak çalışmaktadır.  Doğaçlama tekniklerini çalışma ve eğitim alanlarında uygulayarak özgün çalışma programları üretmekte, Applied Improvisation Network Doğu Avrupa bölge koordinatörlüğünü yürütmektedir. Doğaçlama İçin Elkitabı isimli kitabın yazarıdır.  improlog.blogspot.com isimli bloğu yönetmekte,  Mimesis Sahne Sanatları Portali’nde yazıları yayımlanmaktadır.  İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali ve İstanbul Hikaye Anlatıcılığı Festivali koordinatörlüğünü yürütmektedir.

 

Çalıştığı tiyatrolar; Ankara Sanat Tiyatrosu, Çevre Çocuk Tiyatrosu, ArtNiyet, Mahşeri Cümbüş, Ve Diğer Şeyler Topluluğu, Tiyatro Ti, Diyarbakır Şehir Tiyatrosu, İstanbulimpro.  Rol aldığı sinema filmleri; Zeit Der Wunsche, 11'e 10 Kala, Carina'nın Günlüğü, 14 Temmuz, Patlak Sokaklar, Kayıp Özgürlük. 

Yukarıya Çık