ZEYNEP ÖZYURT TARHAN

1978'de İstanbul'da doğdu.1997'de Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü, Oyunculuk Anasanat Dalı'ndan mezun oldu.  Aynı yıl fakültenin Çocuk Tiyatrosu ve oyun- tiyatro- drama Yüksek Lisans programına katıldı.  2000'de Mahşer-i Cümbüş'ün kurucuları arasında yer aldı.2007'de İstanbulimpro'nun kuruluşundan beri Doğaçlama Tiyatro yapmaktadır. Çalıştığı diğer tiyatrolar Tiyatro Tempo, Ankara Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Ti, Tiyatro Bereze, Palyaço Modern, İkincikat.

Getto, Üç Kuruşluk Opera, Şarkıyla Sallanan Salıncak, Tiyatro Sporu, Beyin Fırtınası, Ne Ala Temaşa, Kayıp Oyun, Haftanın Elemanı, Bir Zamanlar, Bir Zamanlar Kadın, Akılsız, Olsa Olmalı Olabilir, Olay Rusya'da Geçiyor, Yönetmenin Seçimi, 1.2.3 Başla, Kırmızı Kuş Masalı, Altı Buçuk.

Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nde Oyunculuk, İstanbul Aydın Üniversitesi Okul Öncesi bölümüne Drama, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Tiyatro ve Hareket araştırmaları, İstanbulimpro bünyesinde konservatuara hazırlık, diksiyon ve doğaçlama dersleri vermektedir.

Bir çok reklam fiminde oyunculuk yapmış, Carina'nın Günlüğü Madımak adlı uzun metraj filmde oyuncu olarak yer almıştır.  STV'de Yeşeren Düşler adlı dizide bir sezon oynadı.  TRT'de Matematik Oynayalım ve Elma Kurdu adlı Programlarda kukla oynattı. Halen İstanbulimpro'da doğaçlamaktadır.

Yukarıya Çık