ENDER USLU

1951 Yılında Bodrum’da doğdu, 
1973 Yılında gazeteciliğe başlayan Uslu, çeşitli ulusal gazeteler, haber ajansları TRT ve AA haber merkezlerinde çalıştı. Cumhuriyet Gazetesi’ne “Bodrum’dan” başlığı ile yazılar da yazan Uslu 1980-1993 yılları arasında Bodrum’da Merhaba Gazetesi’ni yayımladı. 
1992 yılında Türkiye’nin ilk özel radyosu “Radyo Bodrum”u kurdu ve yönetti daha sonra yine Bodrum’da Eko FM’i kurdu ve yönetti. İstanbul’da Best FM’in kuruluş çalışmalarında bulundu ve bu radyonun 6 yıl genel yayın müdürlüğünü yürüttü. 
Fransız Hachette Grubu’nda radyo network üzerine çalışan Ender Uslu 1999 yılından itibaren TMSF el koyuncaya kadar Show Grubu radyolarını yönetti ve aynı bünyedeki Radyo Viva’nın kuruluşuna katkılarda bulundu. 
1999 Yılında Almanya’daki Metropol FM Radyosu’nun da kuruluşuna katkıda bulunan ve yayın danışmanlığını yürüten Uslu, Yine Almanya’da faaliyet gösteren EMS (Ethnic Media Services) ve BEYS adlı medya planlama ajanslarının ve Türkiye’de yine radyo planlama ajansları olan Local Time ve Frekans Medya’nın da danışmanlığını yürüttü. 
2004 Yılında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama radyosunu da kuran Ender Uslu Fakültenin öğretim kadrosunda da yeraldı. Ender Uslu, Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünce hazırlanan Tezsiz Yüksek Lisans Programlarından “Pazarlama İletişimi Stratejileri” Programında da iletişim koordinatörü ve ögretim elemanı olarak görev aldı. 
N.A.R. (Net & Radio) Bünyesinde yer alan KarmaTURKA, K-Rock, KarmaTURK, KarmaLOVE Radyolarının kuruluşunda yeraldı... 
Şu sıralarda Kanaltürk bünyesindeki radyoların kuruluş çalışmalarını yürütmekte. 
Radyo TV Yayıncıları Meslek Birliği(RATEM) ile Muğla Gazeteciler Cemiyeti Kurucu üyesi olan Ender Uslu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin de üyesidir. 
Ender Uslu, meslek hayatı boyunca Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Anadolu Basını Teşvik ödülleri, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti “Yılın Gazetecisi Ödülü”, Çeşitli Üniversitelerin ve meslek kuruluşlarının ödüllerine de değer görüldü. 
Sürekli Sarı Basın Kartı Sahibi olan Ender Uslu, Fransızca biliyor.

Yukarıya Çık